Jdi na obsah Jdi na menu

WL Videa

Jelikož jedno video vydá za tisíc obrázků, rozhodl jsem se, že se podělím i o ně. Jde o videa pořízená převážně v časných ranních hodinách, při čekání na dostatek světla pro můj objektiv. Zatím tady mám pár videí volavek, jak popelavých , tak bílých a veverky. Mám tu ještě spoustu materiálu na zpracování. Čápa bílého, Čápa černého, Skokana zeleného a další. Dokonce se mě přišel napást i párek srnčího na rybník. To však až později. Videa jsou řazena tak, že nejnovější je vždy nahoře.

Všechna videa jsou pořizována v HD rozlišení, novější ve fullHD. Tak si přepněte v přehrávači na HD, zapněte zvuk a nechte se vtáhnout........

17.6.2018

Pár záběrů od napajedla …..

29.1.2018

Tak tohle video vzniklo jen jako jakási prezentace na úvodní stránku webu....

27.1.2018

Snídaně v podání volavky popelavé . .... Záběry pořízeny aparátem Canon EOS 70D + sigma 150-500mm.

27.1.2018

Tak zas po dlouhé době přidávám nějaké to video. Rozhodně nebude jediné. Poslední 3 roky se hodně věnuji pozorování a fotografování ledňáčků říčních. Tak tady je první z nich. Mladá samička Ledňáčka říčního páchajíc ranní očistu .... Záběry pořízeny aparátem Canon EOS 70D + sigma 150-500mm.

28.2.2014

To si tak jednou čekám na dně pomalu se napouštějícího rybníka na čápy..... čekám a čekám a čekám...................
No a nedočkal jsem se. Zato díky tomuto čekání spatřil světlo světa tenhle "vedlejší produkt" Srnec Obecný    Záběry pořízeny v létě roku 2012 HD kamerkou Canon Legria HF R28. 

 

27.2.2014
Jižní Morava. Mlhavé letní ráno......velmi brzké letní ráno......půl čtvrté, možná čtyři hodiny. Nad hladinou se rozpouštějí zbytky mlhavého oparu.
Občas je slyšet "zakvákání " kvakoše nočního, zatímco dospělí se chystají po náročné noci zalézt kamsi do stínu a spočinout, naopak mladí vyrážejí na lov s ostatními ptáky. Tiše jako stín dosedá mohutný černý pták. Bílá náprsenka , červené nohy a zobák ...jasně poukazují o koho jde. Není to nikdo jiný než Čáp Černý, krásný pták , dosahující rozpětí křídel až dva metry. Rozhlédne se kolem, a když zjistí, že vzduch je čistý, pustí se do neúnavného prohledávání rybničního dna. Lov tohoto ptáka, tak trochu připomíná šicí stroj  . Netrvá dlouho a na hostinu se slétá mnoho dalších hladových krků. Mláďata kvakoše nočního, volavky popelavé, kachny, bahňáci , rackové ...... a hostina začíná........
(kvalita záběrů bohužel vypovídá o denní době, kdy byly záběry pořízeny - nedostatek světla)
Záběry pořízeny v létě roku 2013 HD kamerkou Canon Legria HF R28.  .

 

 

Zatím poslední. Volavka Bílá . Červen 2012.  Točeno HD kamerkou Canon Legria HF R28. 

Další kousek je z června roku 2012. Video vystihuje tu úžasnou ranní atmosféru. Opar nad rybníkem, první paprsky slunce opírající se o vodní hladinu, a vůbec všechnu tu "havěť" probouzející se a vyrážející za potravou.  Těm svítáním se prostě nic nevyrovná.... Tentokrát je hlavním aktérem Volavka Popelavá...                    Točeno HD kamerkou Canon Legria HF R28.

Další video je pořízeno na konci zimy roku 2012. Točené v lesoparku "Štěpánka" v Mladé Boleslavi. Veverky obecné jsou zde zvyklé na krmení od lidí. Není to tudíž tak úplně "wildlife". Ale i tak je to s veverkami vždy zajímavý a nevšední zážitek.......                                                 Točeno HD kamerkou Canon Legria HF R28.

První z mých Wildlife videí. Volavka bílá. Video je ze září roku 2011. Točil jsem jej Canonem EOS D550. Byl to takový první pokus....